Bedddiüzzaman, Şırnak'ta anıldı

Bedddiüzzaman, Şırnak'ta anıldı
Bedddiüzzaman, Şırnak'ta anıldı
- Beddiüzzaman Said-i Nursi, vefatının 55'ninci yıl dönümünde düzenlenen programla anıldı

ŞIRNAK (AA) - Şırnak'ta Beddiüzzaman Said-i Nursi, vefatının 55'ninci yıl dönümünde düzenlenen programla anıldı.

Doğru Batı Kardeşlik Kulübü tarafından Şırnak Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen programda, okunan Kuran-ı Kerim'in ardından konuşan Doğu Batı Kardeşlik Kulübü Başkan Yardımcısı Lütfi Tekin, Beddiüzzamanın amacının  sadece İslam'a hizmet ederek, Allah'ın rızasını kazanmak olduğunu söyledi.

Bediüzzamanın ömrü boyunca yaptığı hizmetler sırasında umutsuzluğa ve yılgınlığa kapılmadığını belirten Tekin, "Biz de onun bu misyonunu gaye edinip, onun göstermiş olduğu bu azmi, fedakarlığı göstermemiz lazımdır" dedi.

Programa konuşmacı olarak katılan araştırmacı yazar Zülfikar Fırat da Beddiuzzamanın fikir adamı olduğunu aktardı.

Bediüzzamanın eserleri ile değerlendirilmesi gerektiğini ifade eden Fırat, şöyle konuştu:

"Üstad diyor ki benim şahsım üzerinde çok fazla değerlendirme yapmayın. Eğer yapacaksanız ortaya çıkan Risale-i Nur var. O nur risalelerinde sizin derdinizin çözümü var. Yani onu anlamak istiyorsak, o risalelerdeki hakikatleri anlamak durumundayız."

Bediüzzaman Said-i Nursi'nin eserlerin çoğunluğunu Kur'an-ı Kerim'den esinlenerek yazıldığını anlatan Fırat, İslam dünyasında yaşanan sorunların çözümünde Nursi'nin eserlerinde çareler bulunduğunu vurguladı.

Konuşmaların ardından sanatçı Salih Gül, ilahi okudu. Program, dua ile sona erdi.

Programa, HÜDA PAR İl  Başkanı Abdullah Kılıç, İlçe Bakanı Emcet Yalçın, TÜGVA İl Başkanı Cumali Tahir Arpas, Nuh Eğitim -Der Başkanı Nurettin Tatar, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.