Bedensel engelli öğrenci karnesini evinde aldı

Bedensel engelli öğrenci karnesini evinde aldı
Bedensel engelli öğrenci karnesini evinde aldı
- Şırnak'ın Silopi ilçesinde evde eğitim hizmeti alan Abdullah Bilgeç'e karnesini İlçe Milli Eğitim Müdürü verdi

ŞIRNAK (AA) - Silopi'de bedensel engeli nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığının "Evde Eğitim Hizmeti Programı"ndan faydalanan Abdullah Bilgeç (8), karnesini  İlçe Mili Eğitim Müdürü Bülent Dayanan'dan aldı.

Süleyman Demirel İlkokulu 2. sınıf öğrencisi Bilgeç'i evinde ziyaret eden Dayanan, ilçede karne alan 39 bin 748 öğrenci arasında zor şartlarda eğitimini sürdürmeye çalışanların da bulunduğunu söyledi.

Bu öğrencilerden birinin de Bilgeç olduğuna işaret eden Dayanan, şunları kaydetti:

"Başlarda okula ailesinin yardımıyla gelen öğrencimizin daha fazla devam edemeyeceğini öğrenince öğretmen görevlendirdik. Öğrencimiz aldığı eğitimle büyük aşama katetti. Kendisine başarısından dolayı teşekkür ediyoruz. Diğer öğrencilerimiz gibi karnesini alan Abdullah'a da yaz tatilinde bol bol kitap okumasını tavsiye ediyorum."

Bilgeç'e evinde ders veren öğretmeni Mustafa Gören ise okula gelemeyen öğrenciler için bu sistemin büyük bir fırsat olduğunu ifade ederek, raporu olanların bundan yararlanabildiğini aktardı.

Gören, Bilgeç'in ilk zamanlarda evde tek başına eğitim aldığı için biraz sıkıldığını ancak zamanla farklı etkinliklerle bu sorunu çözmeye çalıştıklarını dile getirerek, artık 3. sınıf öğrencisi olan Abdullah'ın eğitim hayatını sürdüreceğini belirtti.

Abdullah Bilgeç'in ağabeyi Ömer Bilgeç de evde eğitim uygulamasının çok yararlı olduğunu, kardeşinin davranışlarında olumlu gelişmeler gördüklerini ifade ederek, bu hizmeti sağlayanlara teşekkür etti.