Cizre'de 2 mahalledeki sokağa çıkma yasağı

Cizre'de 2 mahalledeki sokağa çıkma yasağı
Cizre'de 2 mahalledeki sokağa çıkma yasağı
- İlçede ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından evlerini terk eden bazı vatandaşlar, diğer mahallelerdeki yakınlarının yanına yerleşmek üzere yollara düştü

ŞIRNAK (AA) - Cizre'de iki mahallede ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından evlerini terk eden vatandaşlar, diğer mahallelerdeki yakınlarının evine yerleşti.

Valilik tarafından Sur ve Yafes mahallelerinde saat 21.00'den itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyan iki mahalledeki vatandaşların bazıları evlerini terk etti.

Yanlarına bavullarını alan vatandaşlar, ilçedeki diğer mahallelerde yaşayan yakınlarının evlerinin yolunu tuttu.

Şırnak Valiliği Cizre'de bu akşam saat 21.00'den itibaren, iki mahallelerinde, terör örgütü PKK mensuplarının yakalanması, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması içi İl İdaresi Kanunu'nun 11/C maddesi gereğince, ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan etmişti.

- Teröristler, durmayan araca ateş açtı: 1 yaralı

Öte yandan, Nusaybin Caddesi'ndeki otogar yakınlarında yol kesen teröristler, durmayan araçlara uzun namlulu silahlarla ateş açtı.

Saldırıda araçta bulunan ve ismi öğrenilemeyen bir kişi ayağından yaralandı. Yaralı kişi Cizre Devlet Hastanesine kaldırıldı.