Cizre'de girişimcilik kursu sertifika töreni

Cizre'de girişimcilik kursu sertifika töreni
Cizre'de girişimcilik kursu sertifika töreni
ŞIRNAK (AA) - Cizre'de "Uygulamalı Girişimcilik Eğitim" kursunu tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.Cizre Ticaret ve Sanayi Odası (CTSO),...

ŞIRNAK (AA) - Cizre'de "Uygulamalı Girişimcilik Eğitim " kursunu tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.

Cizre Ticaret ve Sanayi Odası (CTSO), Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ve Cizre MYO işbirliği birlikte 30 kursiyere girişimcilik eğitimi verildi.

Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu'nda düzenlenen sertifika töreninde konuşan Cizre Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çağlı, yeni dünya düzeninde kalkınmanın devlet eliyle değil, özel sektör eliyle gerçekleştiğini söyledi.

Kalkınmak için yeni girişimcilere ihtiyaçlarının olduğunu belirten Çağlı, bölgenin  genç ve dinamik bir nüfusa sahip olduğunu ifade etti.

İstihdamı artırmak için girişimciliği özendirmek gerektiğini kaydeden Çağlı şöyle konuştu:

"KOSGEB ile yürüttüğümüz çalışmalarda şuana kadar 120 kişiye yeni girişimci sertifikası verdik. İş gücüne her yıl dahil olan 800 bin kişi düşünüldüğünde 120 kişinin çok az olduğu biliyor ve bu yeni girişimcilerin arttırılması noktasında çalışmalarımıza hız veriyoruz. Cizre Ticaret ve Sanayi Odası olarak yeni girişimci sayısını artırmak için her türlü desteği vermeye hazırız. Girişimci adaylarımıza çağdaş ve yeni ekonomiyi takip etmelerini, yeniliğe açık olmalarını tavsiye ediyorum."

Konuşmanın ardından kursiyerlere sertifikaları verildi.