"Cizre'de ihracat rekortmenleri ödülleri töreni

"Cizre'de ihracat rekortmenleri ödülleri töreni
"Cizre'de ihracat rekortmenleri ödülleri töreni
ŞIRNAK (AA) - Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB) ve Cizre Ticaret ve Sanayi Odası'nca, ihracat rekortmenleri ödül töreni düzenlendi.Dicle...

ŞIRNAK (AA) - Doğu Anadolu İhracatçılar Birliği (DAİB) ve Cizre Ticaret ve Sanayi Odası'nca, ihracat rekortmenleri ödül töreni düzenlendi.

Dicle Nehrindeki bir restoranda düzenlenen iftar programı ve ödül törenine, Cizre Kaymakamı Ahmet Adanur, Belediye Başkanı Leyla İmret, İlçe Emniyet Müdürü Ayhan Altok, DAİB Başkanı Cemal Şengel, Cizre Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Çağlı, adamları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan DAİB Başkanı Şengel, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çağlı ile birlikte iş adamlarına hizmet vermek için büyük bir uğraş içindede olduklarını söyledi.

2013 Yılındaki İhracat Yıldızları Ödül Töreninde Cizre'ye okul yapma sözü verdiklerini belirten Şengel, "Sayın Cizre Kaymakamımız bakanlıktan onay aldığında Cizre'ye verdiğimiz okul sözünü yerine getireceğiz. DAİB ve Cizre Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte İşadamlarına yönelik yurt dışı programı yapacağız. Siz değerli İş adamlarımızdan isteğimiz katılım sağlamalarıdır. Biz istiyoruz ki İş adamlarımızı yurt dışına götürüp oradaki ticareti ve ticaret ilişkilerini görmeleridir" dedi.

Cizre Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çağlı da, ilçede ihracatta son yıllarda büyük bir gelişme gösterdiğini vurgulayarak, "Bu gelişmede iş adamlarımızın payı büyüktür. Cizre bu noktalara burada ödül alacak olan İş adamlarıyla geldi. Geleceğe de yine iş adamlarımız, genç girişimcilerimiz, kadın girişimcilerimiz taşıyacak" diye konuştu.

Konuşmaların ardından iş adamlarına ödülleri verildi.