Cizre'de izinsiz gösteri

Cizre'de izinsiz gösteri
Cizre'de izinsiz gösteri
- Cizre'de, caddelere barikat kurarak izinsiz gösteri düzenleyen ve polise molotofkokteyli ile saldıran gruplara müdahale edildi

ŞIRNAK (AA) - Cizre'de, yollara barikat kurarak izinsiz gösteri düzenleyen ve polise molotofkokteyli ile saldıran gruplara müdahale edildi. Dağıtılan grupların, ilçe giriş-çıkışlarında yol kapatma eylemleri sürüyor.

Terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın 9 Ekim 1998'de, Suriye 'den çıkarılmasını bahane ederek İdil, Yafes ve Nusaybin caddeleri ile yeni çevre yolunda izinsiz gösteri düzenleyen gruplar, bazı yolları trafiğe kapattı.

Olay yerine gelen zırhlı polis araçlarına taş ve molotofkokteyli atan saldırganları  güvenlik güçleri, gaz kullanarak dağıtmaya çalıştı.

Göstericilerin dağılmaması üzerine zırhlı polis aracından havaya uyarı ateşi açıldı. Göstericilerin ara sokaklara kaçmasıyla barikatlar kaldırılarak, yollar trafiğe açıldı.

Daha sonra ilçe giriş ve çıkışında toplanan göstericiler, barikat kurarak yolu kapattı. İlçeye girmek isteyen araçlar uzun kuyruk oluştururken, hastaneye bile ulaşımın sağlanamadığı bildirildi.

Güvenlik güçlerinin, grupları dağıtarak yolları açmak için çalışmaları sürüyor.