Cizre'de izinsiz gösteri

Cizre'de izinsiz gösteri
Cizre'de izinsiz gösteri
- Şırnak'ın Cizre ilçesinde durdurdukları araçların kontak anahtarlarını alarak yolu ulaşıma kapatmak isteyen terör örgütü PKK mensuplarına polis müdahale etti

ŞIRNAK (AA) - Şırnak'ın Cizre ilçesinde durdurdukları araçların kontak anahtarlarını alarak yolu ulaşıma kapatmaya çalışan PKK'lı teröristlere müdahale edildi.

İdil ve Yafes caddeleri ile Dörtyol kavşağında yol kesen bir grup terörist, durdurdukları bazı araçların kontak anahtarlarını aldı.

Bu sırada olay yerine gelen polis ekipleri, gruba biber gazıyla müdahalede bulundu.

Polise molotofkokteylleriyle saldıran, uzun namlulu silahlarla ateş açan teröristler, daha sonra ara sokaklara dağıldı.

Güvenlik güçleri, anonslarla sürücülere yolda gereken önlemlerin alındığını duyurarak, kontak anahtarları yanında olanların araçlarını çekmelerini, anahtarları örgüt mensuplarınca alınanların ise yedek anahtarlarla araçlarını kaldırmalarını istedi.

Bunun üzerine anahtarları olmayan sürücüler, çevredekilerin yardımıyla araçlarını yolun kenarına çekti. Diğer sürücülerin de araçlarını kaldırmasıyla yol yeniden ulaşıma açıldı.

İlçede dün gece de yüzleri kapalı silahlı teröristler, Nusaybin Caddesi'nde araçları durdurmuş, teröristlerin, sürücü ve yolcularını indirdikleri araçların kontak anahtarlarına el koyması sonucu Yafes, Nusaybin ve İdil caddelerindeki yollar ulaşıma kapanmıştı.