Cizre'de okullarda biyoçeşitlilik ve doğa sevgisi anlatıldı

Cizre'de okullarda biyoçeşitlilik ve doğa sevgisi anlatıldı
Cizre'de okullarda biyoçeşitlilik ve doğa sevgisi anlatıldı
ŞIRNAK (AA) - Cizre'de Orman ve Su İşleri İl Müdürlüğünce "Biyoçeşitlilik ve Doğa Sevgisi Eğitim Projesi" kapsamında okullarda eğitim verildi.Proje...

ŞIRNAK (AA) - Cizre'de Orman ve Su İşleri İl Müdürlüğünce "Biyoçeşitlilik ve Doğa Sevgisi Eğitim Projesi" kapsamında okullarda eğitim verildi.

Proje kapsamında Şırnak Orman ve Su İşleri Müdürlüğünde görevli Nihal Şahin Kuga, ilçedeki 5 ortaokulda öğrencilere biyoçeşitlilik konusunda sunum yaptı.

Kuga, Artukoğlu Ortaokulundaki eğitimde yaptığı açıklamada, doğal yapısı, fiziki ve coğrafi konumu sebebiyle Türkiye 'nin biyolojik açısından zengin ülkeler arasında bulunduğunu belirterek, "Sahip olduğumuz doğal güzelliklerimiz ile biyolojik zenginliğimizin korunmasında çocuklarımızın bilinçlendirilmesi ve eğitimi büyük öneme sahiptir" dedi.

İl genelindeki ortaokullarda eğitim çalışmalarının devam edeceğini ifade eden Kuga, şöyle konuştu:

"Biyoçeşitlilik ve Doğa Sevgisi Eğitim Projesi kapsamında Orman ve Su İşleri Şube il Müdürlüğümüzce ilimizdeki ortaokul öğrencilerine yönelik olarak Doğa ve Biyolojik Çeşitliliğin korunması ile özellikle bölgemizin endemik ve nesli tehlike altında bulunan türlerin tanıtımı ve korunması yönünde bilinç oluşturulması amacı ile eğitim çalışmaları düzenlenmektedir."