Cizre'de polise eş zamanlı saldırı

Cizre'de polise eş zamanlı saldırı
Cizre'de polise eş zamanlı saldırı
- PKK'lı teröristler, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Dicle Polis Karakolu ile zırhlı polis aracına uzun namlulu silahlar ve roketatarlarla eş zamanlı saldırı düzenledi - Saldırı anında İlçe Emniyet Müdürlüğünde bulunan Kaymakam Adanur, yara almadan kurtuldu, 2 koruma polisi ise hafif yaralandı

ŞIRNAK (AA) - Şırnak'ın Cizre ilçesinde terör örgütü PKK mensupları, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Dicle Polis Karakolu ile zırhlı polis aracına roketatarlar ve uzun namlulu silahlarla eş zamanlı saldırıda bulundu.

Yasef Mahallesi'nde devriye görevi yapan polis aracına düzenlenen saldırının ardından teröristlerin yakalanması amacıyla başlatılan operasyona katılan ekiplere de roketatarlı saldırı gerçekleştirildi.

Zırhlı polis aracına atılan 3 roketatar mermisinden biri yakındaki inşaata, diğerleri de yere isabet etti.

- İlçe Emniyet Müdürlüğüne saldırı

 Yafes Mahallesi'ndeki çatışmalar devam ederken, Konak Mahallesi'nde bulunan İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Dicle Karakoluna da PKK'lı teröristlerce roketatarlı saldırı düzenlendi.

Saldırı esnasında müdürlükte bulunan Cizre Kaymakamı Ahmet Adanur yara almadan kurtuldu, 2 koruma polisi ise hafif yaralandı.

Yaralı polis memurları, 112 Acil Servis ekiplerince Cizre Devlet Hastanesine kaldırıldı.

- Esnaf kepenk kapattı, öğrenciler evlerine gönderildi

Terör saldırılarından endişe duyan esnaf kepenk kapattı, okullardaki öğrenciler evlerine gönderildi. 

Eski Belediye Caddesi'nde yüzleri maskeli terör örgütü yandaşları, durdurdukları araçlarla yolu ulaşıma kapattı.

Güvenlik güçleri, gruba müdahale etti.

- Uyarı anonsu

 Cizre Kaymakamlığınca, belediye hoparlöründen yaptırılan anonslarda, vatandaşlardan güvenlikleri için evlerine çekilmeleri istendi. Anonsun ardından mahalle sakinleri evlerine girdi.

Bu arada, çatışmalarda bazı teröristlerin etkisiz hale getirildiği öğrenildi.