Cizre'de sokağa çıkma yasağının kaldırılması

Cizre'de sokağa çıkma yasağının kaldırılması
Cizre'de sokağa çıkma yasağının kaldırılması
- Şırnak'ın Cizre ilçesinde iki mahallede ilan edilen sokağa çıkma yasağının kaldırılmasıyla teröristlerin ilçeye ve vatandaşlara verdiği zarar ortaya çıktı - Teröristlerin kontak anahtarlarına el koyarak caddeyi ulaşıma kapattıkları araçlardaki zarar, saldırıların boyutunu gözler önüne serdi - Öğrenci servisinin de bulunduğu çok sayıda araç hurdaya dönerken, saldırılarda birçok ev ve iş yerinde hasar oluştu

ŞIRNAK (AA) - Şırnak'ın Cizre ilçesinde, ilan edilen sokağa çıkma yasağının sona ermesiyle terör örgütü PKK mensuplarının ilçeye verdiği zarar ortaya çıktı.

İlçede dün sivil bir emniyet personelin şehit edilmesinin ardından Yafes ve Sur mahallelerinde 16.00'da başlatılan sokağa çıkma yasağı ile başlatılan operasyonlar bugün yasağın 06.00'da kaldırılmasıyla sona erdi.

Yasağın kaldırılmasıyla evlerinden çıkan vatandaşlar terörist saldırıların mahallelere verdiği zararı gördüklerinde şaşkınlık yaşadı.

Teröristlerin kontak anahtarlarına el koyarak Yafes caddesini ulaşıma kapattıkları araçlardaki zarar, saldırıların boyutunu gözler önüne serdi.

- Araçlar kullanılamaz hale gelmiş

Teröristlerin saldırılarında kurşun isabet eden öğrenci servisinin de bulunduğu 7 aracın büyük oranda yakıldığı görüldü.

Belediyeye ait itfaiye aracı ile çok sayıda araç kullanılamaz hale geldi.

Roketatar ve uzun namlulu silahlarla gerçekleştirilen saldırılarda birçok ev ve iş yerinde hasar oluştu.

Yasağın sona erdiğinin duyurulmasının ardından kepenk açan esnaf iş yerlerini temizlemeye başladı.