Cizre'de üç mahallede sandıkların taşınması kararı

Cizre'de üç mahallede sandıkların taşınması kararı
Cizre'de üç mahallede sandıkların taşınması kararı
- İlçe Seçim Kurulu, 1 Kasım'da yapılacak seçimlerde Cudi, Nur ve Sur mahallelerinde bazı okullardaki 93 sandığın, kazılan hendekler ve kurulan barikatlar nedeniyle aynı mahallelerdeki başka okullarda kurulmasını kararlaştırdı

ŞIRNAK (AA) - Şırnak'ın Cizre ilçesinde, 1 Kasım'da yapılacak seçimlerde üç mahalledeki bazı okullarda bulunan 93 sandığın, aynı mahallelerdeki başka okullarda kurulması kararı alındı.

Alınan bilgiye göre, İlçe Seçim Kurulu, Cudi, Nur ve Sur mahallelerinde daha önce sandıkların kurulacağı yer olarak belirlenen okulların etrafında hendeklerin kazılması ve barikatların bulunması, güvenlik güçleri ile sandık üyelerinin görevlerini sağlıklı ortamda yapabilmelerinin sağlanması ve seçmenlerin rahat şekilde oy kullanmalarını temin için bazı okullardaki 93 sandığın, söz konusu mahallelerdeki başka okullarda kurulmasını kararlaştırdı.

- Başka mahallelere taşınma talepleri reddedilmişti

Cizre İlçe Seçim Kurulu, daha önce Cudi, Nur ve Sur mahallelerinde 1 Kasım'daki seçimlerde sandıkların güvenlik gerekçesiyle başka mahallelere taşınması yönünde karar almıştı.

 Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 1 Kasım'da yapılacak 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde, güvenlik nedeniyle bazı sandık bölgelerinin güvenli başka bir sandık bölgesine taşınmasına ilişkin ilçe seçim kurullarından gelen talepleri oy çokluğuyla reddetmişti.