Cizrespor sahasına kavuştu

Cizrespor sahasına kavuştu
Cizrespor sahasına kavuştu
ŞIRNAK (AA) - Spor Toto 3 Lig 1. Grup takımlarından Cizrespor, üç ay aradan sonra kendi sahasında antrenman yaptı.Terör örgütü PKK'nın saldırıları...

ŞIRNAK (AA) -  Spor Toto 3 Lig 1. Grup takımlarından Cizrespor, üç ay aradan sonra kendi sahasında antrenman yaptı.

Terör örgütü PKK 'nın saldırıları dolayısıyla ilçede antrenmanlara çıkamayan ve lig maçlarını saha dışında oynayan sporcular, bölgede güvenliğin sağlanmasıyla sahalarında idman yaptı. Sporcuları davul ve zurna eşliğinde meşalelerle karşılayan taraftarlar, futbolculara sevgi gösterisinde bulundu. 

Kendi sahalarında maça çıkmak istediklerini belirten kulüp ikinci başkanı Maruf Sefinç, bu konuda federasyondan destek beklediklerini belirtti. 

Sefinç, yaptığı açıklamada, üç ay aradan sonra ilk defa kendi sahalarında taraftarları önünde top başı yaptıklarına dikkati çekerken, sporun barış ve kardeşlik olduğunun unutulmaması gerektiğini söyledi. 

Sefinç, şöyle konuştu:

"Bunun neticesinde hiçbir olay olmamasına rağmen kendi sahamızda oynamamız bize derin bir üzüntü yaşatıyor. Hem yönetim, hem teknik heyet hem de futbolcularımız olsun kendi ilçemizde, kendi sahamızda taraftar ve halkımızın önünde müsabakalarımızı oynamak istiyoruz. Bu anlamda futbol maçlarımızı sahamızda oynamak için değerli devlet yetkililerinden ve futbol federasyonu başkanı sayın Yıldırım Demirören'den ricamız bu konuda bize yardımcı olmalarıdır."

"Diğer takımlarla eşit şartlarda mücadele etmek istiyoruz"

Cizrespor Teknik Direktörü Yahya Ünal da kendi sahalarında taraftar desteğiyle maça çıkmak istediklerini dile getirdi. "Diğer takımlarla eşit şartlarda mücadele etmemiz için bizim de iç saha dış saha yapmamız gerekir" diyen Ünal, bu konuda mağduriyet yaşadıklarını anlattı.

Cizrespor, antrenmanın ardından, Pazartesi günü Silivrispor ile oynanacak karşılaşma için Şanlıurfa'ya hareket etti.