Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor

Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
- 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Şırnak'ın Cizre ilçesinde törenle kutlandı.

ŞIRNAK (AA) - Cumhuriyetin kuruluşunun 92. yıl dönümü, Şırnak'ın Cizre ilçesinde törenle kutlandı.

Hava muhalefeti nedeniyle Cizre Kaymakamlığı konferans salonunda yapılan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Cizre Kaymakamı Ahmet Adanur, Cumhuriyetin, Türkiye'nin çağdaş ve demokratik bir ülke olarak varlığını ve gelişimini sürdürmesinin en önemli güvencesi olduğunu belirtti.

Adanur, "Aydınlık yarınlara ulaşılmasında en büyük güvencemiz de, ulusumuzun birlik ve beraberliği, yurdunu ve bağımsızlığını her şeyin üstünde tutan yaşam felsefesidir. Ülkemizin gelişmesi için daha çok çalışmalı, yeni kuşaklara yurttaşı olmaktan gurur duyacakları güçlü bir ülke bırakabilmek için birlikte çaba göstermeliyiz" dedi.

Öğrencilerin şiirler okuduğu ve halk oyunları gösterisi sunduğu törende, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere de ödülleri verildi.

Törene, Garnizon Komutanı Hava Savunma Kurmay Albay Onur Özden, İlçe Jandarma Komutanı Savaş Çağlayan, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Faruk Karataş, Cumhuriyet Başsavcısı Cuma Çoban, kamu kurum ve kuruluş temsilciler, öğretmen öğrenciler katıldı.