DEDAŞ'tan terör mağdurlarına destek

DEDAŞ'tan terör mağdurlarına destek
DEDAŞ'tan terör mağdurlarına destek
- DEDAŞ, Şırnak'ın Cizre ilçesinde, terör mağduru 2 bin aileye sıcak yemek dağıtıyor

ŞIRNAK (AA) - Dicle Elektrik Dağıtım AŞ (DEDAŞ), Şırnak'ın Cizre ilçesinde, terör mağduru 2 bin aileye sıcak yemek dağıtıyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet unsurlarınca gerçekleştirilen "Şehit Astsubay Kıdemli Çavuş Burak Demirci Operasyonu" ile teröristler ilçeden temizlendi, kazılan çukurlar kapatıldı, tuzaklanmış patlayıcılar imha edildi. Terör örgütü mensuplarının saldırıları nedeniyle evlerini terk ederek yakınlarının yanına veya kiraladıkları evlere sığınmak zorunda kalan aileler, operasyonun tamamlanmasının ardından ilçeye döndü.

DEDAŞ, çoğunlukla gelir seviyesi düşük vatandaşların oturduğu Cudi ve Sur mahallelerinin ortasında yer alan Ömer Hayyam Sokak'ta kiraladığı mekanda, terör mağduru ailelere bir öğün sıcak yemek dağıtıyor.

DEDAŞ Genel Müdürü Murat Karagüzel, bölgenin en büyük özel şirketi olarak Cizre ilçesindeki vatandaşların sıkıntılarının giderilmesine katkıda bulunmaya çalıştıklarını söyledi. Bu kapsamda ilk etapta günde 2 bin aileye sıcak yemek vermeye başladıklarını dile getiren Karagüzel, şunları kaydetti:

"Muhtarlar aracılığıyla yemek dağıtılacak 2 bin aileyi tespit ettik. Bu sayıyı kısa süre sonra 3 bine çıkaracağız. Her aileye yemek kartı verdik. Bu kartlarla ailedeki bireylerin sayısına göre yemek veriyoruz. Sıcak aş dağıtımı için belirlediğimiz bir süre yok. İhtiyaca göre yemek dağıtımını sürdüreceğiz. Sosyal sorumluluğumuzun gereği olarak bu tür hizmetleri yapmaya devam edeceğiz."

Yemek alan aileler de şirket yöneticilerine teşekkür etti.