Down sendromlu çocukların 23 Nisan coşkusu

Down sendromlu çocukların 23 Nisan coşkusu
Down sendromlu çocukların 23 Nisan coşkusu
- Şırnak'ın Cizre ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlenen etkinlikte down sendromlu çocuklar gönüllerince eğlendi

ŞIRNAK (AA) - Cizre'de down sendromlu çocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlenen etkinlikte eğlendi.

Cizre'de özel bir rehabilitasyon merkezi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Devlet Hastanesi Konferans Salonunda "Engelleri Kaldıralım" programı düzenledi.

Etkinlikte, down sendromlu çocukların  müzik eşliğinde yaptığı dans gösterisi beğeni topladı, bazı davetliler çocuklara eşlik etti. 

Cizre Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Birim Sorumlusu Fırat Çağırcı, yaptığı açıklamada, engellilerin günlük yaşamda karşılaştığı en büyük engelin kaldırım, yol ve park alanlarında onlara uygun düzenleme oluşturulmaması olduğunu söyledi.

Engellilerden insanlık dersi almak için toplandıklarını dile getiren Çağırcı, "Çünkü engellilik bir gözün görmemesi veya uymaması değildir, işimize gelmeyeni görmemektir, ön yargılarımızdır. Gelin hep beraber engelleri kaldıralım" dedi.

Etkinlik, çeşitli gösteriler ve çocuklara armağan verilmesiyle sona erdi.