Dünya Süt Günü

Dünya Süt Günü
Dünya Süt Günü
ŞIRNAK (AA) - Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Agit Haşimoğlu, Dünya Süt Günü dolayısı ile açıklama yaptı.Haşimoğlu,...

ŞIRNAK (AA) - Türkiye Süt Üreticileri Merkez Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Agit Haşimoğlu, Dünya Süt Günü dolayısı ile açıklama yaptı.

Haşimoğlu, Silopi ilçesinde ofisinde yaptığı açıklamada, sütün başta çocuklar olmak üzere her yaştaki insanın yaşamının her evresinde tüketmesi gereken bir gıda ürünü olduğunu söyledi.

İnsan beslenmesinde büyük öneme sahip olan sütün içeriğinde bulunan karbonhidrat, protein, yağ, vitamin ve mineraller ile özellikle gelişme çağındaki çocuklar ve yaşlılar vazgeçilmez bir besin kaynağı olduğuna vurgu yapan Haşimoğlu, "Dünya Süt Günü kutlamalarının amacı, sağlıklı nesillerin yetiştirilmesi için süt üretim ve tüketimini artırmak, her yaş grubundaki bireye süt içme alışkanlığını kazandırmak, süt ve süt ürünlerinin besin değeri konusunda kamuoyunu aydınlatmaktır. Bu nedenle ülkemizde de 1991 yılında süt tüketimini arttırma kampanyası başlatılmıştır. O günden bu yana her yıl 21 Mayıs Dünya Süt Günü ülkemizde kutlanmaktadır" dedi.