Engelli babasının çağrısına, Silopi Kaymakamlığı'ndan ses geldi

Engelli babasının çağrısına, Silopi Kaymakamlığı'ndan ses geldi
Engelli babasının çağrısına, Silopi Kaymakamlığı'ndan ses geldi
- Bir süre önce bedensel engelli kız çocuğu için tekerlekli sandalye talebinde bulunan baba Özdemir'in çağrısı üzerine harekete geçen Silopi Kaymakamlığı, babanın hayalini gerçekleştirdi

ŞIRNAK (AA) - Silopi Kaymakamlığınca, bedensel engelli kız çocuğuna tekerlekli sandalye yardımında bulunuldu.

Barbaros Mahallesinde ikamet eden Methi Özdemir'in 5 yaşındaki bedensel engelli kız çocuğu Baver'in tekerlekli sandalye hayali gerçek oldu.

Bir süre önce baba Özdemir'in çocuğu için tekerlekli sandalye yardımı çağrısında bulunması üzerine harekete geçen Silopi Kaymakamlığı aileyle irtibata geçerek, ailenin ve minik Baver'in umutlarını yeşertti.

Kaymakamlığa bağlı  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla temin edilen tekerlekli sandalye baba Özdemir'e teslim edildi.

Özdemir ise yaptığı açıklamada, kaymakamlığa teşekkür ederek, "Baver büyüdükçe taşımakta sıkıntı yaşıyorduk. Onu bazen ben bazen de annesi dışarı çıkarıyoruz. Ancak büyümeye başladığı için sıkıntılar çekiyoruz. Benim kendi imkanım olmadığı için tekerlekli sandalye alamıyordum. Bizde Silopi Kaymakamlığına başvurduk. Onlarda sağ olsunlar bize gönderdikler" dedi.


  ETİKETLER:

  ŞIRNAK

  ,

  Kız

  ,

  Barbaros

  ,

  sosyal

  ,

  engelli