Engelli gencin akülü araç sevinci

Engelli gencin akülü araç sevinci
Engelli gencin akülü araç sevinci
ŞIRNAK (AA) - Cizre Engelsiz Hayat Derneği tarafından Silopi ilçesinde bulunan engelli kıza akülü araç yardımı yapıldı.Silopi'de doğuştan engelli...

ŞIRNAK (AA) - Cizre Engelsiz Hayat Derneği tarafından Silopi ilçesinde bulunan engelli kıza akülü araç yardımı yapıldı.

Silopi'de doğuştan engelli olan 18 yaşındaki Semra Oktar yetkili ve hayırseverlerden akülü araç talebine Cizre Engelsiz Hayat Derneği cevap verdi. Dernek aileye ulaşarak Oktar'a akülü araç yardımında bulundu.

Ailesi tarafından akülü araca bindirilen Oktar, ilk kez bir başkasının yardımı olmadan kendi aracını sürebileceği için çok mutlu olduğunu söyledi. 

Eskiden dışarı çıkamadığını belirten Oktar, "Birinin benle ilgilenmesi gerekiyordu. Ama şimdi artık kendim çıkıp gezebilirim. Çok mutlu oldum. Bana bu aracın ulaşmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

Engelsiz Yaşam Derneği sekreteri Necmettin Özen aileyi basından gördüklerini ve daha sonra aile ile irtibata geçtiklerini söyledi.

Özen şunları kaydetti:

" Bugün burada bir engelli kardeşimizin evinde çıkmasına vesile olduğumuz için mutlu olduk. Biz bu yardımların birer örnek olmasını istiyoruz. Bu durumda olan bir sürü engelli kardeşimiz var. Özellikle Şırnak Cizre ve Silopi ileri gelenlerden engellileri sevindirmek için destekler bekliyoruz."

Oktar, daha sonra yeni akülü aracı ile evin bahçesinde tur attı.


  ETİKETLER:

  ŞIRNAK

  ,

  hayat

  ,

  Cizre

  ,

  Bugün

  ,

  Aile

  ,

  Yaşam

  ,

  Tur

  ,

  engelli