Fuat Avni'nin seçimde hile yapılacağı iddiası

Fuat Avni'nin seçimde hile yapılacağı iddiası
Fuat Avni'nin seçimde hile yapılacağı iddiası
- Eğitim Bir-Sen Şırnak Şube Başkanı Çatı, Fuat Avni olarak bilinen kişinin yayınladığı iddialara ilişkin açıklama yaptı

ŞIRNAK (AA) - Eğitim Bir-Sen Şırnak Şube Başkanı Abdullah Çatı, kamuoyunda Fuat Avni olarak bilinen kişinin twitter adresinden yayınladığı seçimde görev yapan kişler arasında yer alan Şırnak'taki üyelerinin iddialarla hiçbir alakasının olmadığını belirtti.

Çatı, yaptığı yazılı açıklamada, Paralel Devlet Yapılanmasına yakınlığıyla bilinen Fuat Avni'nin seçime kısa süre kala 7 Haziran'daki gibi yine sandık görevlilerini hedef gösterdiğini ve bu kişilerin oy hırsızlığı yapacakları yönünde paylaşımlarda bulunduğunu kaydetti.

Türkiye'nin her tarafında görev alacak kişilerin listesinin yayınlanmasının suç olduğuna dikkati çeken Çatı, "29 Ekim'de tarihinde Fuat Avni adlı twitter hesabından Şırnakta seçim hilesi yapacakların listesi başlığıyla atılan twitte üyemiz olan Aykut Mermer'in ismi de geçmektedir. Ne gariptir ki Şırnak'tan iki isim geçmekte ve bu isimlerin biri KESK, biri de bizim üyemizdir. Ne kasıtla yapıldığı bilinmeyen bu twitte fuat Avni nin çuvalladığı görülmektedir .Üyemiz Mermer'in bu durumla hiç bir alakası bulunmamaktadır." ifadelerini kullandı.

Çatı, Avni'nin amacının ortamı provoke edip insanlar arasında nifak tohumları ekmek olduğunu savunarak, devlet yetkililerinin bu knuda harakete geçmesi gerektiğini aktardı.