Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Genel seçimlerde aday adayı olmak için görevlerinden istifa eden ŞÜ Rektörü Prof. Dr. Akmaz ve Vali Yardımcısı Bedirhanoğlu, Şırnak Valisi İpek'e veda ziyaretinde bulundu

ŞIRNAK (AA) - Genel seçimlerde aday adayı olmak için görevlerinden istifa eden Şırnak Üniversitesi (ŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Ali Akmaz ve Vali Yardımcısı Turan Bedirhanoğlu, Şırnak Valisi Hasan İpek'e veda ziyaretinde bulundu.

Ziyaret sırasında açıklama yapan Vali İpek, Şırnak'tan iki milletvekili aday adayının çıkmasından dolayı gururlu olduğunu söyledi.

Her iki adaydan seçilip, milletvekili olmaları durumunda mecliste yemek sözü aldığını ifade eden Vali İpek, "Prof. Dr. Akmaz ve Bedirhanoğlu'na, Şırnak'ta yapmış oldukları hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Her iki adayımıza bundan sonraki hayatlarında ve siyasi kariyerlerinde başarılar dilerim" dedi.

Öte yandan genel seçimlerde milletvekili aday adayı olmak için ŞÜ Rektörlüğü görevinden istifa eden Prof. Dr. Akmaz'ın AK Parti 'den Konya'da ve dün istifa eden Vali Yardımcısı Bedirhanoğlu'nun ise AK Parti 'den memleketi Bitlis'te seçim yarışına girecekleri öğrenildi.