Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
ŞIRNAK (AA) - İdil ilçesinde sanayici ve çiftçi Mehmet Nuri Genç, genel seçimlerde AK Parti'den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.Genç,...

ŞIRNAK (AA) - İdil ilçesinde sanayici ve çiftçi Mehmet Nuri Genç , genel seçimlerde AK Parti 'den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Genç, yaptığı açıklamada, AK Parti 'nin yeni Türkiye vizyonu çerçevesinde yeni anayasa, başkanlık sistemi ve çözüm sürecine destek için aday olduğunu belirtti.

Genç, çözüm sürecinin başarıyla sürdüğünü ifade ederek, "En önemlisi anayasayı değiştirip, başkanlık sistemini getirerek, Kürt ve Türklerin bin yıldır olduğu gibi eşit haklara sahip, kardeş gibi huzur içerisinde yaşamalarını sağlamaya katkının yanı sıra tüm inançlara yaşama hakkı tanımak için aday oldum" dedi.

Genç, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Amacım, bölge insanımızın ekonomik refah seviyesinin yükselmesini sağlamak, bölgede projeler üreterek istihdamı sağlamak, büyük çoğunluğu tarımla uğraşan halkımız için tarımsal amaçlı projeler ile tarım sanayisini geliştirmek, bölgenin kalınmasını sağlamanın yanı sıra gençlerimizin eğitim konusunda tüm gücümüzü seferber etmektir."