Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, bazı çevrelerin günlerdir partilerine yönelik eleştiri yaptığını, demokratik yöntemlerle mücadelelerini sürdüreceklerini ve bunun kendilerinin tercihi olduğunu söyledi.

ŞIRNAK (AA) - Halkların Demokratik Partisi (HDP) Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız, bazı çevrelerin günlerdir partilerine yönelik eleştiri yaptığını, demokratik yöntemlerle mücadelelerini sürdüreceklerini ve bunun kendilerinin tercihi olduğunu söyledi.

Silopi'de bir sosyal tesiste muhtarlarla bir araya gelen Sarıyıldız, muhtarlarla istişarelerde bulundu.

Seçimde barajı aşmamaları durumunda Çözüm sürecinin daha iyi bir şekilde devam edeceğine dair söylemlere değinen Sarıyıldız, şöyle konuştu:

"Birileri HDP barajı aşmaması için elinden geleni yapmaya çalışıyor. Bu her şeyden önce içinde bulunduğumuz sürecin duruşuna terstir. Açıkça şunu söyleyeyim, bölgede seçim güvenliğini, içinde bulunduğumuz ortamı gerecek en ufak bir pratiği bulamazsınız. Çünkü, bölge insanı bu konu da çok uyanık ve çok örgütlü hareket ediyor. Şunu ifade edelim, biz geçmezsek de meşru demokratik mücadelemiz devam edecektir. Ama şunun da bilinmesi gerekiyor, böyle bir durumda bu halka kendini demokratik yöntemlerle ifade etmenin imkanlarının kısıtlandığı ve o yolun kapandığı bir durum ve noktada bu halk kendini farklı mekanizmalarla farklı araçlarla ifade etmeye devam edecektir. Ama hiçbir zaman şiddeti anmayı dilimizin ucuna dahi getirmeyi istemeyiz."

Muhtarlarla yapılan toplantıya Silopi Belediye Başkanı Emine Esmer, HDP ve DBP İlçe Başkanları ve parti yöneticileri katıldı.