Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Diyarbakır milletvekili adayı Parlak: "Çözüm sürecinin teminatıyız. Süreci başlatan parti olarak barış ve kardeşliği getirecek olan da AK Parti'dir"

DİYARBAKIR (AA) - AK  Parti Diyarbakır milletvekili adayı Alaattin Parlak, "Çözüm sürecinin teminatıyız. Süreci başlatan parti olarak barış ve kardeşliği getirecek olan da AK Parti'dir" dedi.

Parlak, seçim çalışmaları kapsamında Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde ev ziyaretleri gerçekleştirdi.

Ziyaretler sırasında AK Parti 'nin çalışmaları ve çözüm süreci ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Parlak, çözüm sürecinin başarı ile sonuçlanması için herkesin el birliği ile çalışması gerektiğini söyledi.

Çözüm sürecinin  sosyal , siyasal ve kültürel boyutlarının toplumun farklı kesimleriyle de istişare edilmesi gerektiğini ifade eden Parlak, "Şiddete ve savaşa karşı barışın sesini yükseltmek için bir ve diri olmalıyız. Gelecek yarınlar için barış diye haykırmalıyız. Şiddeti bırakıp, silahları susturduğumuz zaman konuşmayı denediğimizde sorunlar büyük ölçüde çözülür. Çözüm sürecinin teminatıyız. Süreci başlatan parti olarak barış ve kardeşliği getirecek olan da AK Parti'dir" diye konuştu.

"Şiddeti çocuklarına miras bırakanların barış masasındaki sözlerinin bir anlamı olmaz'' diyen Parlak, çözüm sürecini sekteye uğratmak isteyenlere karşı mücadele edilmesi gerektiğini belirtti.

Bir takım güçlerin Türkler ve Kürtlerin birlikteliğini sekteğe uğratmaya çalıştıklarına dikkati çeken Parlak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Biz tek bir insan ölmesin diye mücadele ederken, insan yaşamını hiçe sayarak ölümlere göndermenin kimseye faydası yoktur. Bütün mesele Türklerin ve Kürtlerin birlikteliğini sekteye uğratmak."