Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
ŞIRNAK (AA) - Silopi İlçe Seçim Müdürü Abdulkadir Ecevit, 7 Haziran'da yapılacak 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için hazırlarını...

ŞIRNAK (AA) - Silopi İlçe Seçim Müdürü Abdulkadir Ecevit, 7 Haziran'da yapılacak 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için hazırlarını tamamladıklarını söyledi.

Ecevit, AA muhabirine yaptığı açıklamada, seçim takviminin başladığı 10 Mart'tan itibaren geceli gündüzlü çalıştıklarını belirtti.

Seçime hazır olduklarını ifade eden Ecevit, şöyle konuştu:

" Bugün tüm işlemlerimizi tamamladık. 59 bin 325 seçmen, 182 sandıkla yarın oy kullanacakmış gibi hazırız. Zarflarımızı açtık, oy pusulalarımızı torbalara yerleştirdik. Sandıklarımızı okullara yollayarak bina sorumlularına teslim ettik. Vatandaşların oylarını rahat kullanmaları için her bir sandıkta ikişer paravan kurduk."

Ecevit, Habur Sınır Kapısı'nda bu seçimde oy kullanılmamasına ilişkin ise, "Bazı sınır kapılarında seçmenlerimizin binden az oy kullanmasından dolayı Yüksek Seçim Kurulu Habur Sınır Kapısı ve bir çok sınır kapısına sandık bırakmama kararı aldı" dedi.