Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Şırnak milletvekili adayı Tatar: "Onları kucaklamaya ve her türlü iş imkanı sağlamaya hazırız"

ŞIRNAK (AA) -  AK Parti Şırnak milletvekili adayı Arslan Tatar, dağdan inen PKK 'lılara kucaklamaya ve onlara imkanı sağlamaya hazır olduklarını söyledi.

Şırnak'ın ileri gelen ailelerinden, 20. ve 22. dönem Şırnak Milletvekili Mehmet Tatar'ın oğlu Aslan Tatar, projelerinden, çözüm sürecine ve PKK'nın silah bırakması konularına kadar AA muhabirine açıklama yaptı. 

Seçim çalışmalarında seçmene anlattıkları ilk konunu çözüm süreci olduğunu ifade eden Tatar, sürecinin devamını sağlamak adına diğer aday arkadaşları ile birlikte bu konuda gövdelerini taşın altına koymak için aday olduklarını söyledi. 

Şırnak'ın en büyük sorunun işsizlik olduğunu ifade eden Tatar, "Öncelikle kömür ocaklarının daha iyi imkanlarda hazırlayıp, halkımızın faydalanması sağlanması hususu öncelikli çalışmamız olacak. Roboski'de (Uludere'nin Gülyazı köyü) sınır güvenliğinin sağlanarak, orada da Habur Sınır Kapısı gibi bir kapı açılması projelerimiz arasındadır" dedi. 

Tatar, kentin simgesi olan Cudi Dağı'ının turizme açılması için başka bir proje üstünde çalıştıklarını anlatarak, seçildiği takdirde konuyu meclis gündemine taşıyacağını dile getirdi.

- "Onları kucaklamaya ve her türlü iş imkanı sağlamaya hazırız"

Dağdan inen gençler için iş imkanı sağlamaya hazır olduklarını dile getiren Tatar, şöyle dedi:

"PKK'lı insanlar silah bırakıp gelip güvenlik güçlerine teslim olsunlar. Onları kucaklamaya ve her türlü iş imkanı sağlamaya hazırız. Seçildiğimizde Şırnak'ın huzur ve refahı için Ankara 'yı rahatsız  edeceğiz. O kapıları aşındıracağız. Halkımızın menfaatini kendi menfaatimizin üstünde tutacağız. Bu sokaklarda başıboş gezen kardeşlerimizi, arkadaşlarımızı insanlarımızı kucaklamaya adayız."