Genel Seçimlere Doğru

Genel Seçimlere Doğru
Genel Seçimlere Doğru
ŞIRNAK (AA) - Şırnak bağımsız milletvekili Adayı Şehzade Demir, Cizre ilçesinde miting düzenledi.Hüda Par'ın desteklediği Bağımsız...

ŞIRNAK (AA) - Şırnak bağımsız milletvekili Adayı Şehzade Demir, Cizre ilçesinde miting düzenledi.

Hüda Par'ın desteklediği Bağımsız adaylardan Demir'in Hüda Par Cizre ilçe Başkanlığı binası önünde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Demir, İdil'in Kozluca köyünde öldürülen 2 Hüda Par üyesine Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı dileğinde bulundu.

Demir, HDP'nin CHP ile LGBT haklarının savunulması hususun da gerekli şartların yerine getirilmesi için sözleşme imzaladıklarını ileri sürerek, bu iki partinin inançlı Kürtleri Lut kavmine benzetmeye çalıştıklarını savundu.

Seçimde herkesin gönlünden geçen kişilere oy vermesi gerektiğini ifade eden Demir, şöyle konuştu:

"HDP Kürt bölgelerinde yalnızca travesti, eşcinsel, lezbiyen ve Hristiyan adaylarından söz etmiyorlar. 7 Haziran da bunların önünü almazsanız yarın burada kadın kadına evlilik, erkek erkeğe evlilik olacak ve bunu yasal güvenceye bağlayacaklar. Bununla yetinmeyecek bunları sizlere vekil, temsilci olarak meclise göndereceklerdir. Diyaneti ve zorunlu din dersini kaldırmak din düşmanlığı değil midir? Kürt halkının dükkanlarını yakmanın, yağmalamanın, onları haraca bağlamanın itiraz edenin mahkemelerde sorgularda süründürmenin, öldürmenin Kürt milletinin hakkını savunmakla bir alakası var mıdır? Uyanmamız lazım, bunların gerçek yüzlerini görmemiz lazım. 7 Haziran da korkmadan çekinmeden oyumuzu gönlümüzden geçen kişilere vermeliyiz."