Güneydoğu'da izinsiz gösteri

Güneydoğu'da izinsiz gösteri
Güneydoğu'da izinsiz gösteri
- Şırnak ve Siirt'te, izinsiz gösteri düzenlemek isteyen gruplara güvenlik güçleri müdahale etti - İdil'de izinsiz gösteride bir polis memuru yaralanırken, Siirt'te ise gösterilerde kullanılmak üzere hazırlanan 15 molotofkokteyli ele geçirildi

DİYARBAKIR (AA) - Şırnak ve Siirt'te, İmralı Cezaevi 'nde hükümlü bulunan Abdullah Öcalan 'ın Kenya'da yakalanarak  Türkiye 'ye getirilişinin yıl dönümünü bahane ederek izinsiz gösteri düzenlemek isteyen gruplara  güvenlik güçleri müdahale etti.

Şırnak'ın İdil ilçesinde Adile Naşit ve Alanya Caddesi'nde yüzleri maskeli bir grup yolu trafiğe kapatarak izinsiz gösteri yapmak istedi.

Olay yerine gelen güvenlik güçlerinin dağılmaları yönündeki uyarılarını dikkate almayan göstericiler, polis ekiplerine molotofkokteyli, havai fişek ve taşla saldırdı.

Güvenlik güçleri göstericilere biber gazı ve tazyikli suyla müdahalede bulundu.

Gösteri sırasından Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görevli bir polis memuru isabet eden molotofkokteyli nedeniyle yaralandı. Yaralanan polis memuru İdil Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı. 

Polis memurunun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

- Siirt

Siirt'te ise izinsiz gösteri yapmak isteyen gruplara güvenlik güçleri müdahalede bulundu.

Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, izinsiz gösteri ve eylemlerde kullanılmak üzere hazırlanan 15 molotofkokteyllinin bir arazide bulunduğu bildirildi.

Söz konusu molotofkokteylleri hazırlayan kişi veya kişilerin tespitine ilişkin soruşturmanın titizlikle devam ettiği belirtilen açıklamada, halkın huzur ve güvenliğini tehdit eden tüm yasadışı unsurlara yönelik mücadelenin kararlılıkla sürdüğü ifade edildi.