Hem tedavi ediyor hem ders veriyor

Hem tedavi ediyor hem ders veriyor
Hem tedavi ediyor hem ders veriyor
- Şırnak'ın Silopi ilçesine bağlı Verimli beldesinde görevli doktor Enes Başak, haftada bir gün üniversite sınavlarına hazırlanan gençlere matematik öğretiyor

ŞIRNAK (AA) -  Şırnak'ın Silopi ilçesine bağlı Verimli beldesinde görevli doktor Enes Başak, üniversiteye hazırlanan gençlere matematik kursu vererek destek oluyor.

Yaklaşık bir yıl önce aile hekimi olarak atandığı Verimli beldesinde görevini yaparken üniversiteye hazırlanan gençlerin sık sık matematik sorularıyla karşılaşan doktor Enes Başak, pazar günleri kurs açmaya karar verdi.

Verimli İlköğretim Okulu yöneticileri ve velilerle yaptığı görüşmenin ardından okulda matematik kursu başlatan Başak, gönüllü olarak 14 gence matematik dersi veriyor.

Başak, yaptığı açıklamada, daha önce öğrenciler için sosyal medya hesabından kitap yardımı kampanyası başlattığını ve topladığı kitapları öğrencilere dağıttığını söyledi.

Üniversiteye hazırlanan öğrencilere ders verdiğini belirten Başak, "Öğrencilerimiz hafta sonu evlerinde oturmak yerine gelip matematik öğreniyor. Ayrıca aileler kalabalık olduğu için bazı öğrencilerin evde rahat ders çalışma imkanı bulamıyordu. Kursta öğrencilerimize yardımcı olmaya çalışıyorum" dedi

Öğrenciler ise elinden geldiğinde kendilerine destek olan Başak'a teşekkür etti.