Hrant Dink'in öldürülmesinin 8. yılı

Hrant Dink'in öldürülmesinin 8. yılı
Hrant Dink'in öldürülmesinin 8. yılı
ŞIRNAK (AA) - HDP Silopi İlçe Başkanlığı tarafından Hrant Dink'in öldürülmesinin 8. yılı dolayısıyla basın açıklaması düzenlendi. Parti binası önünde...

ŞIRNAK (AA) - HDP Silopi İlçe Başkanlığı tarafından Hrant Dink'in öldürülmesinin 8. yılı dolayısıyla basın açıklaması düzenlendi. 

Parti binası önünde düzenlenen basın açıklamasına Silopi Belediye Başkanı Emine Esmer, HDP Sİlopi İlçe Eş Başkanları Ali Balın, Aycan Azma ve bir grup partili katıldı.

Basın açıklamasını okuyan Azma, Hrant Dink'in Ermeni bir aydın olarak bütün halkların birlikte var olma iradesini savunduğunu belirterek, "8 yıl önce barış ve kardeşlik elçisi gazeteci Hrant Dink genel yayın yönetmeni olduğu Agos Gazetesinin önünde namertçe ve alçakça bir suikast sonucu aramızdan alınmıştır" dedi.

"Hepimiz Ermeniyiz demeye devam edeceğiz" diyen Azma, şöyle konuştu:

"Hrant Dink bir Ermeni aydın olarak, Kürt ve Türk halklarının bin yıllara dayanan birlikte var olma iradesini savunuyordu. 8 Yıldır Hrant için adalet için onun mücadele ruhuna sahip çıkıyor ve karanlık güçlerin ortaya çıkarılması için alanlardayız. Adalet sağlanıncaya ve katilleri ortaya çıkarılana kadar, her şeyden önemlisi soykırımcı katliamcı zihniyet mahkum edilinceye kadar, Hrant için Adalet için Hepimiz Ermeniyiz demeye devam edeceğiz"

Açıklamanın arından grup dağıldı.