İç Güvenlik Paketi

İç Güvenlik Paketi
İç Güvenlik Paketi
ŞIRNAK (AA) - Şırnak Barosu tarafından TBMM'de görüşmeleri süren İç Güvenlik Paketine ilişkin basın açıklaması düzenlendi.Cumhuriyet Meydanında bir...

ŞIRNAK (AA) - Şırnak Barosu tarafından TBMM'de görüşmeleri süren İç Güvenlik Paketine ilişkin basın açıklaması düzenlendi.

Cumhuriyet Meydanında bir araya gelen ve aralarında KESK, İHD, SES, Eğitim -Sen, DİSK, Tabibler Odası'nın destek verdiği grup adına basın açıklamasını okuyan Şırnak Barosu avukatlarından İdris Tanış, toplumun her kesiminden gelen tepkilere rağmen mecliste görüşülmeye başlanan İç Güvenlik Paketinin şiddet yasası olduğunu savundu.

Paketin çözüm sürecini sekteye uğratacağını ileri süren Tanış, şunları söyledi:

"Bu düzenleme   Türkiye 'de ve özellikle bölgemizde heyecanla beklenen ve desteklenen çözüm sürecini sekteye uğratacaktır. Çözüm süreci için daha ileri adımlar atılmasını beklerken, iç güvenlik yasa tasarısı ile devlet aklında şimdiki noktadan daha geriye gidilmesi çok düşündürücüdür. Bu yasa tasarısı bölgeye huzur ve güvenlik getireceğine daha çok ölüm, daha çok gözaltı ve daha çok ceza getirecektir. Bu da çözüm süreci ile oluşturulmaya çalışılan toplumsal barışın zarar görmesi demektir."

Açıklamanın ardından, grup dağıldı.