İdil'de Kur'an kursu öğrencileri arasında bilgi yarışması

İdil'de Kur'an kursu öğrencileri arasında bilgi yarışması
İdil'de Kur'an kursu öğrencileri arasında bilgi yarışması
- İdil İlçe Müftülüğü, yaz Kur'an kurslarında okuyan başarılı öğrenciler arasında bilgi yarışması düzenledi.

ŞIRNAK (AA) - İdil İlçe Müftülüğü, yaz Kur'an kurslarında okuyan başarılı öğrenciler arasında bilgi yarışması düzenledi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde "Haydi Gençler Kur'an Ayında Kur'an'la Buluşalım" sloganı ile başlatılan yaz Kur'an kurslarında son haftaya girilirken İdil İlçe Müftülüğü bünyesindeki 150 Kur'an kursunda okuyan başarılı öğrenciler arasında bilgi yarışması düzenlendi.

Cumhuriyet Anadolu Lisesinde düzenlenen bilgi yarışmasında konuşan İdil Müftüsü Mahmut Yıldızbaş, ilçe ve köylerdeki yaklaşık 150 Kur'an kursundan en başarılı öğrencileri seçtiklerini belirtti.

Sınavda dereceye giren öğrencilere ve onların hocalarına ödül vereceklerini dile getiren Yıldızbaş, şöyle konuştu:

"Yarışmaya, Kur'an kurslarında başarılı olan 150 öğrenci katıldı. Çocuklarımızın aldığı yeni bilgilerden itikat, ibadet, siyer ve ahlak konularından 100 soru hazırladık. Ve çocuklarımızın seviyelerini belirlemeye çalıştık. İlçe ve köylerdeki yaklaşık 150 Kur'an Kursumuzdan en başarılı öğrencilerimizi seçtik. Diyanet İşleri Başkanlığının bize tahsis ettiği "Dinimi öğreniyorum I-II-III" kitaplarını daha önce öğrencilerimize dağıtmıştık. Soruları o kitapçıklardan hazırladık. Sınavı o kitapçıklardan gerçekleştiriyoruz. Sınavda ilk üçe giren başarılı öğrenci ve hocalarına ödül vereceğiz."