İHH'nın ramazan yardımları

İHH'nın ramazan yardımları
İHH'nın ramazan yardımları
ŞIRNAK (AA) - Şırnak'ta İHH öncülüğünde 150 aileye ramazan kumanyası dağıtıldı.İHH tarafından gönderilen kumanyalar, Şırnak İnsan Hak ve Hürriyetleri...

ŞIRNAK (AA) - Şırnak'ta İHH öncülüğünde 150 aileye ramazan kumanyası dağıtıldı.

İHH tarafından gönderilen kumanyalar, Şırnak İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği görevlilerince merkeze bağlı Yeniaslanbaşar köyünde muhtaç ailelere teslim edildi. 

Yardım alan aileler İHH görevlilerine teşekkür etti. 

Şırnak İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği Başkanı Eyyüp Böçkün, yaptığı açıklamada, "komşusu açken kendisi tok yatan bizden değildir" hadisi şerifi doğrultusunda yol çıktıklarını belirterek, dünyanın dört bir yanındaki mazlumlara ramazan yardımında bulunan İHH ile birlikte Şırnak'ta muhtaç ailelere yardım seferberliği başlattıklarını söyledi.

Kumanyaları 3 ekip halinde dağıttıklarını ifade eden Böçkün, "Şırnak'ta 150 ailemize ramazan kumanyasını ulaştıracağız. Genel merkezimiz tarafından içinde gıda malzemelerimizin bulunduğu ramazan kumanyaları hazırlandı. Dağıtımlara Yeniaslanbaşar köyünden başlayarak, dağıtıyoruz" dedi.

Dernek olarak bu yıl yetimlere yönelik yardımlarının süreceğini anlatan Böçkün, şöyle konuştu:

"İki yıldan bu yana ramazan ayında kumanya dağıtımlarını yapmaktayız. Yetimlere yönelik çalışmalarımız var. Yetimlerime yönelik bir gün düzenlemeyi düşünüyoruz. Yetimlerimizin bayram sevincini yaşamaları için onlara bayramlık kıyafetler almayı düşünüyoruz. Geçen sene yetimlerimize burs imkanı sunmuştuk. 45 öğrencimiz burs imkanından yaralanmaktadır."

Yardımın ardından köylüler görevlilere ve köy öğretmenlerine iftar yemeği verdi.

 


  ETİKETLER:

  ŞIRNAK

  ,

  Ramazan

  ,

  Köy

  ,

  gıda

  ,

  iftar

  ,

  İHH