İstanbul'dan Silopi'ye kitap bağışı

İstanbul'dan Silopi'ye kitap bağışı
İstanbul'dan Silopi'ye kitap bağışı
- Kadir Has Üniversitesinden Silopi'deki Yenişehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine bin 500 adet kitap bağışlandı

ŞIRNAK (AA) - İstanbul Kadir Has Üniversitesi yönetimi ve öğrencilerince, Silopi'deki Yenişehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kütüphanesine bin 500 kitap bağışında bulunuldu.

Silopi Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Aydınoğlu, İstanbul Kadir Has Üniversitesi tarafından gönderilen bin 500 kitabı okulun kütüphanesine teslim etti. 

Aydınoğlu, yaptığı açıklamada, kitap bağışının öğrencileri sevindirdiğini belirterek, Kadir Has Üniversitesi Rektörlüğü ve tüm öğrencilerine teşekkür ettiğini söyledi.

Yenişehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Hepşen Ökten'de geçen yıl 1 Aralık tarihinde başlattıkları kitap kampanyasına yurdun her köşesinden destek geldiğini söyledi.

Ökten, kitap bağışlarının öğrenciler için büyük bir motivasyon olduğunu vurgulayarak, "Öğrencilerimiz vefalarını kitapları okuyarak gösterecek. Kadir Has Üniversitesi çalışanları ve öğrencilerine çok teşekkür ediyorum" dedi.

Okul öğrencilerinden Sema Yıldız ise yapılan yardımdan memnun olduklarını ve kitaplardan istifade edecekleri için mutlu olduklarını dile getirdi.

Bağışlanan kitaplar, daha sonra öğrenciler tarafından kütüphanenin raflarına dizildi.