Kadın sağlıkçılar şiddete dikkat çekmek için maç yaptı

Kadın sağlıkçılar şiddete dikkat çekmek için maç yaptı
Kadın sağlıkçılar şiddete dikkat çekmek için maç yaptı
- Şırnak'ta aralarında doktor, hemşire ve yöneticilerin bulunduğu "kadına şiddete hayır" ve "sigaraya hayır" takımları, kadına ve sağlık çalışanlarına yönelik şiddete dikkat çekmek için futbol oynadı - Futbol oynayan kadınlardan İl Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Kırıcı: "Erkeklerden beklentimiz güçlerini kullanmasınlar"

ŞIRNAK (AA) - Şırnak'ta bir grup kadın sağlık çalışanı, kadına ve sağlık çalışanlarına şiddete dikkat çekmek amacıyla futbol maçı yaptı.

İl Halk Sağlığı Müdürlüğünde görevli doktor, ebe hemşire ve yöneticilerden oluşan "kadına şiddete hayır" ve "sigaraya hayır" takımları, Şırnak Şehir Stadyumu'nda karşılaştı.

Kadınlar gününü gecikmeli de olsa farklı bir etkinlikle kutlayan sağlık çalışanları, kadına ve sağlık çalışanlarına şiddete dikkat çekmek için maç yaptı.

Sahaya "8 Mart Dünya Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun" pankartıyla çıkan kadın sporculara, erkek taraftarlar, sık sık "kadına şiddete hayır" şeklinde tezahürata bulundu.

Futbol oynamaya pek alışkın olmayan kadınların karşılaşmasında, "kadına şiddete hayır" takımı maçı 1-0 kazandı.

Maç sonrası, yöresel kıyafetler giyinen Şırnaklı kadınlar, maçı izleyen erkekler ve kadın sporcular, hep birlikte halay çekti. 

Futbol oynayan kadınlardan İl Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Duygu Kırıcı, maçı kadına ve sağlık çalışanlarına şiddete dikkat çekmek amacıyla düzenlediklerini söyledi.

-"Biz de her işin üstesinden gelebiliyoruz"

Zor olmasına karşın kadınların da futbol oynayabileceklerini gösterdiklerini ifade eden Kırıcı, "Futbol oynamak çok zor. Erkekler hayatın her alanında varsa, kadınlar da vardır. Erkeklerden beklentimiz güçlerini kullanmasınlar. Biz de her işin üstesinden gelebiliyoruz. Kadınlar da futbol oynayabilir. Erkeklerden destek bekliyoruz" dedi.

 Hemşire Ayşe Nur ise futbol oynamanın zevkli olduğunu ve bütün bayanları bu oyunu oynamaya davet ettiğini belirtti.

"Kadınlar beyniyle değil, fiziksel gücüyle de her yere gelebilir" diyen Leyla Dursun ise futbol oynayarak bunu kanıtlamak istediklerini ifade etti.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Futbol

  ,

  ŞIRNAK

  ,

  8 Mart

  ,

  Doktor

  ,

  Erkek

  ,

  Kadın

  ,

  maç