Kaymakam Horasanlı Cizre'ye veda etti

Kaymakam Horasanlı Cizre'ye veda etti
Kaymakam Horasanlı Cizre'ye veda etti
ŞIRNAK (AA) - Çankırı'nın Ilgaz ilçesine atanan Cizre Kaymakamı Mehmet Şamil Horasanlı için veda gecesi düzenlendi. Cizre Öğretmenevinde düzenlenen...

ŞIRNAK (AA) - Çankırı'nın Ilgaz ilçesine atanan Cizre Kaymakamı Mehmet Şamil Horasanlı için veda gecesi düzenlendi. 

Cizre Öğretmenevinde düzenlenen geceye, Habur Mülki İdare Amiri Suat Demirci, İdil Kaymakamı Ali Karakaya, Garnizon Komutanı Onur Özden, İlçe Jandarma Komutanı Savaş Çağlayan, İlçe Emniyet Müdür Vekili Hayri Ceylan, cumhuriyet savcıları, muhtarlar ve  kurum müdürleri katıldı.

Gecede konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Bozkuş, Horasanlı'nın Cizre halkına daima devletin güler yüzünü gösterdiğini ve halkın içinde yer aldığını söyledi.

Daha sonra konuşan Kaymakam Horasanlı ise, kendisi için başlangıç ve veda konuşmalarının zor olduğunu ifade ederek, "Belki İngilizce, Fransızca bilmiyoruz ama bildiğimiz bir dil vardır o da insanlık dilidir. Kürtçe'yi bir iki ay öğrenmeye çalıştık ama kısmet olmadı. Burada hiçbir ayrım yapmadan sonuna kadar vatan ve millet için çalıştık. İnsanlarımıza da devletin asli yüzünü göstermeye çalıştık. Ben bu yönüyle vicdanım rahat olarak ayrıldığımı düşünüyorum" dedi.

Konuşmaların ardından Kaymakam Horasanlı için hazırlanan sinevizyonun gösterimi yapıldı. Bu sırada Horasanlı'nın duygulandığı görüldü.

Horasanlı daha sonra geceye katılanlarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.