KPSS mağduru, öğretmenlik hayaline 4 yıl sonra kavuştu

KPSS mağduru, öğretmenlik hayaline 4 yıl sonra kavuştu
KPSS mağduru, öğretmenlik hayaline 4 yıl sonra kavuştu
- Şırnak'ın Silopi ilçesinde 2010'da girdiği KPSS'de 82 puan alan ancak atanamayan Yasin Demir, öğretmenlik hayalini 4 yıl sonra gerçekleştirdi - Demir: "4 yılım boşa geçti, sorumluların cezalandırılmasını istiyorum"

ŞIRNAK (AA) - MEHMET DEMİRHAN - Şırnak'ın Silopi ilçesinde 2010'da girdiği  Kamu Personel  Seçme Sınavı'nda (KPSS) 82 puan alan ancak atanamayan Yasin Demir, hayalini kurduğu öğretmenliğe 4 yıllık işsizliğin ardından başlayabildi.

Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Erzurum Atatürk Üniversitesinden mezun olduğunu ve 2010'daki KPSS'de yüksek puan almasına rağmen atanamadığını söyledi.

Ailesinin kendisinden beklenti içinde olduğunu anlatan Demir, "Atanamayınca başarısız olduğumu düşündüler" dedi.

Atanamamanın verdiği üzüntüyle sıkıntılı günler geçirdiğini dile getiren Demir, yaklaşık 4 yıl işsiz kaldığını kaydetti.

Demir, geçen yılki sınavda 82 puan alarak Silopi Yenişehir Ortaokuluna sosyal bilgiler öğretmeni olarak atandığını belirterek, şunları ifade etti:

"O sınavdan (2010 KPSS) sonra artık sınavlara güvenim kalmadı çünkü o kadar emek harcıyorsunuz, başarılı oluyorsunuz ama bir türlü atamanız olmuyordu. Çok zor zamanlar geçirdim. İşsiz kaldım, yaklaşık 4 yılım boşa gitti. En son 2014'teki KPSS'ye katıldım ve yine yüksek puan aldım. Bu sefer atamam oldu ancak 4 yılım boşa geçti, sorumluların cezalandırılmasını istiyorum."