Milli Eğitim Bakanı Avcı, Şırnak'ta

Milli Eğitim Bakanı Avcı, Şırnak'ta
Milli Eğitim Bakanı Avcı, Şırnak'ta
- Bakan Avcı: "Ankara'da masa başında çok parlak görünen projeler, uygulamalar, tasarımlar sahada farklı neticelere varabiliyor"

ŞIRNAK (AA) - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, " Ankara 'da masa başında çok parlak görünen projeler, uygulamalar, tasarımlar sahada farklı neticelere varabiliyor" dedi.

Bakan Avcı, AK Parti İl Başkanlığı kongresinin ardından bir otelde, Vali Hasan İpek ve  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Muş ile ilde görev yapan öğretmenlerle bir araya geldi.

Toplantıdaki amaçlarının, Milli Eğitim Bakanlığının uygulamalarını ve yapılması planlanan çalışmaları öğretmenlerle istişare etmek olduğunu belirten Avcı, bu tür toplantıların büyük önem taşıdığını söyledi.

"Ankara'da masa başında çok parlak görünen projeler, uygulamalar, tasarımlar sahada farklı neticelere varabiliyor" ifadesini kullanan Avcı, şöyle devam etti:

"O bakımdan bu tür projeleri gerçekleştirdiğimiz zaman uygulamaya geçmeden önce bu konuda öğretmenlerimizle, eğitmenlerimizle, yöneticilerimizle tartışarak bunu uygulamaya çalışıyoruz. Bu tür toplantıları ayrıca yereldeki bazı sorunları gündeme getirmemiz ve çözülmesine vesile olmasını amaçlıyoruz. Öğretmen arkadaşlarımızın bulundukları ilde, ilçede, köyde, okulda yaşadıkları sorunları ve çözüm önerilerini alıyoruz." 

Bakan Avcı ve beraberindekiler, daha sonra Şırnak'tan ayrıldı.