Muay Thai Güneydoğu Bölgeler Şampiyonası

Muay Thai Güneydoğu Bölgeler Şampiyonası
Muay Thai Güneydoğu Bölgeler Şampiyonası
ŞIRNAK (AA) - Şanlıurfa'da düzenlenen Muay Thai Güneydoğu Bölge Şampiyonası'nda Silopili sporcular bir altın, 7 gümüş ve 2 bronz madalya...

ŞIRNAK (AA) - Şanlıurfa'da düzenlenen Muay Thai Güneydoğu Bölge Şampiyonası'nda Silopili sporcular bir altın , 7 gümüş ve 2 bronz madalya aldı. 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü'nde bünyesinde Muay Thai eğitimi alan 5 sporcu, Şanlıurfa'da düzenlenen Muay Thai Güneydoğu Bölge Şampiyonası'nda dereceye girerek, madalyalar aldı.

Şampiyonada Silopili sporculardan genç erkekler kategorisinde 57 kiloda Osman Yiğit ikinci, büyük bayanlarda 45 kiloda Kadriye Türkben, 48 kiloda Berivan Demir, 71 kiloda Aygül Kartal ikinci ve Büyük erkekler kategorisinde 60 kiloda  Fatih Özdemir üçüncülük elde ederek, bir altın, 7 gümüş ve 2 bronz madalya aldı.

Sporculardan Kartal, yaptığı açıklamada, dereceye girerek, madalya aldıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Bölgeyi çok iyi bir şekilde temsil ettiklerini belirten Kartal, "Çocuklarını spora göndermeyen ailelere sesleniyorum. Spor gençlere çok güzel şeyler kazandırıyor" dedi.

Antrenör Mehmet Şerif Vesek de, sporcuların başarılarından dolayı onları tebrik ettiğini ve emeği geçen herkese teşekkür ettiğini dile getirdi.