PKK'nın Beytüşşebap'taki tahribatı

PKK'nın Beytüşşebap'taki tahribatı
PKK'nın Beytüşşebap'taki tahribatı
- Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde Kurban Bayramı'nda 2 askerin şehit olduğu, 3 sivil ve bir ambulans şoförünün hayatını kaybettiği saldırının boyutunu fotoğraflar gözler önüne serdi - Teröristlerin saldırıları sonucu bazı camiler de zarar gördü

ŞIRNAK (AA) - Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde Kurban Bayramı'nda gerçekleştirilen, 2 askerin şehit olduğu, 3 sivil ve bir ambulans şoförünün hayatını kaybettiği terör saldırısı sırasında PKK  mensupları, ilçede büyük tahribata neden oldu.

Beytüşşebap'taki terör saldırısının boyutunu fotoğraflar gözler önüne serdi.

Gerçekleştirdikleri saldırılarla vatandaşın hayatını hiçe sayan, Beytüşşebap Toplum Sağlığı Merkezinin yanı sıra kamu binaları ve lojmanları da hedef alan teröristlerin saldırıları sonucu bazı camilerin de kısmen yanarak zarar gördüğü öğrenildi.

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde 24 Eylül gecesi bölücü terör örgütü mensuplarınca güvenlik güçlerine saldırı düzenlenmiş, 2 asker şehit olmuş, 3 sivil hayatını kaybetmiş, 11 polis, bir geçici köy korucusu ve  5 asker yaralanmıştı.

Yaralıların hastaneye ulaştırılması için bölgeye sevk edilen ambulansa da teröristlerce uzun namlulu silahlarla saldırıda bulunulmuş, ambulans şoförü hayatını kaybetmişti. 

İlçede güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonlarda 56 terörist etkisiz hale getirilmişti.