Polise atmak istedikleri patlayıcı ellerinde infilak etti

Polise atmak istedikleri patlayıcı ellerinde infilak etti
Polise atmak istedikleri patlayıcı ellerinde infilak etti
- Şırnak'ta hendeklerin kapatılması ve barikatların kaldırılması için operasyon düzenleyen polis ekiplerine saldırıda bulunacakları sırada patlayıcının ellerinde infilak etmesi sonucu 2 terörist öldü

ŞIRNAK (AA) - Şırnak'ta operasyon düzenleyen polis ekiplerine saldırıda bulunmak isteyen teröristlerden ikisi, patlayıcının ellerinde infilak etmesi sonucu öldü.

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, terör örgütü  PKK mensuplarınca Yeşilyurt, Gazipaşa ve Dicle mahallelerinde  güvenlik güçlerinin geçişini engellemek için kazılan hendeklerin kapatılması ve kurulan barikatların kaldırılması için operasyon düzenledi.

Teröristlerce hendekleri kapatmaya çalışan polis ekiplerine el yapımı patlayıcı ve uzun namlulu silahlarla saldırıda bulunuldu.

Polise el yapımı patlayıcıyla saldırıda bulunulmak istendiği sırada patlayıcının ellerinde infilak etmesi sonucu 2 terörist öldü.

Operasyon sırasında bir zırhlı kepçede hasar meydana geldi. Hendeklerdeki patlayıcıların infilak ettirilmesi ve polise el yapımı patlayıcıyla saldırıda bulunulması sırasında birçok ev ve iş yerinin camı hasar gördü.