Sağlık-Sen'den basın açıklaması

Sağlık-Sen'den basın açıklaması
Sağlık-Sen'den basın açıklaması
ŞIRNAK (AA) - Sağlık-Sen Şırnak Şube Başkan Vekili Sabgatullah Anmal, sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesiyle ilgili açıklama yaptı.Anmal,...

ŞIRNAK (AA) - Sağlık-Sen Şırnak Şube Başkan Vekili Sabgatullah Anmal, sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesiyle ilgili açıklama yaptı.

Anmal, yaptığı yazılı açıklamada, sağlık çalışanlarının en önemli sorunlarının başında yıpranma payı ve ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması konularının olduğunu belirtti.

Sağlık-Sen'in çalışanların lisans tamamlama ve kreş konusunda da kararlı bir duruş ortaya koyduğunu ve  bunun mücadelesini verdiğini savunan Anmal, "Yıpranma payı konusunda ilgili bakanlık ve kurumlarımız çalışmalarını sürdürüyor. Konunun  Bakanlar Kurulu ve ilgili platformlarda ele alındığını ve çalışmaların sürdüğünü, en kısa sürede bu sözün hayata geçmesi için çalışıldığını biliyor, konuyu takip ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Anmal, açıklamasında ayrıca bütün sağlık çalışanlarının, 2015 yılı içinde yıpranma payı hakkına kavuşması gerektiğini kaydetti.