Silopi Serhat Belediye Basketbol Kulübü'nden minik öğrencilere basketbol dersi

Silopi Serhat Belediye Basketbol Kulübü'nden minik öğrencilere basketbol dersi
Silopi Serhat Belediye Basketbol Kulübü'nden minik öğrencilere basketbol dersi
- Silopi Serhat Belediye Basketbol Kulübü, mikler ve küçükler olmak üzere 2 kategoride öğrencilere ücretsiz basketbol dersleri vermeye başladı.

ŞIRNAK (AA) - Silopi Serhat Belediye Basketbol Kulübü, mikler ve küçükler olmak üzere 2 kategoride öğrencilere ücretsiz basketbol dersleri vermeye başladı.

Silopi Serhat Belediye Basketbol Kulübü Antrenörü Şivan Tay, minilre ve küçükler diye 2 kategoriye ayırdıkları öğrencilere haftada 3 gün ücretsiz basketbol eğitimi verdiklerini bildirdi.

Amaçlarının salon sporunu geliştirmek ve yaygınlaştırmak oluğunu belirten Tay, şöyle konuştu:

"Çocukları daha iyi yerlere getirebilmek için gönülden çalışmalar yapıyoruz. Öncelikli hedefimiz altyapıdır. Amacımız kulübümüzün ve belediyemizin desteği ile ileriki zamanlarda Silopimiz'den de değerli basketbolcu çıkartmak. En büyük hedefimiz salon sporlarına dikkat çekmek. Desteklerinden dolayı Silopi Serhat Belediye Spor Kulübüne teşekkür ediyoruz. Kulübümüze kayıt yaptıran öğrencilerimiz, Silopi İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü'ne bağlı kapalı spor salonunda eğitim görüyor."

Sporcu Bedirhan Sakman, kendilerine sunulan bu imkanla boş vakitlerini değerlendirdiklerini ve geleceğe yönelik planlarını daha iyi yapabildiğini söyledi. 

Sporcu Harun Durmuş da, "Basketbolu çok seviyorum. İleride milli bir basketbolcu olmak istiyorum" dedi.

 


  ETİKETLER:

  Basketbol

  ,

  ŞIRNAK

  ,

  spor

  ,

  Belediye

  ,

  ilçe

  ,

  eğitim

  ,

  kayıt