Silopi'de atletizim

Silopi'de atletizim
Silopi'de atletizim
ŞIRNAK (AA) - Silopi'de Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından açılan atletizm kursunda çocuklara eğitim veriliyor.Şehir stadyumu ve...

ŞIRNAK (AA) - Silopi'de Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından açılan atletizm kursunda çocuklara eğitim veriliyor.

Şehir stadyumu ve spor salonunda antrenör Neslihan Çetin yönetiminde çocuklara sporu sevdirmek ve onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak amacıyla açtığı atletizm kursu ilgi görüyor. 

Çetin, okulları gezerek sil baştan yeni bir atletizm takım kurduklarını söyledi.

Çocukların çok yetenekli ve başarılı olduğunu olduğunu belirten Çekin şöyle konuştu:

"10 gün önce Şırnak'ta yapılan atletizm spor müsabakalarında çocuklarımız derece aldı. 1 ay sonra 6 kişilik bir takım ile Elazığ'da yapılacak olan bölge yarışmalarına katılacağız. İnanıyorum ki çocuklarımız çalışmalarından sonra başarılı olup Türkiye finallerine katılmaya hak kazanacak. Adana'da yapılacak olan Türkiye finallerinde ise dereceye girecek olan öğrencilerimiz, Türkiye Milli Sporcular arasında girmek için büyük bir fırsat yakalayacaklar."

 

Çetin, yeni spor dalları açarak çocukların hem boş zamanlarını daha iyi değerlendirmeleri hemde kötü alışkanlıklarından uzak kalmalarını hedefliğini sözlerine ekledi.

Antrenmana gelen çocuklar ise milli takımda koşma hedefinde olduklarını söyledi.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Adana

  ,

  ŞIRNAK

  ,

  spor

  ,

  Fırsat

  ,

  ilçe

  ,

  eğitim

  ,

  derece

  ,

  Uzak