Silopi'de "Biyoçeşitlilik ve Doğa Sevgisi Eğitimi"

Silopi'de "Biyoçeşitlilik ve Doğa Sevgisi Eğitimi"
Silopi'de "Biyoçeşitlilik ve Doğa Sevgisi Eğitimi"
ŞIRNAK (AA) - Şırnak İl Orman ve Su İşleri Müdürlüğü  "Biyoçeşitlilik ve Doğa Sevgisi Eğitimi" Projesi kapsamında öğrencilere eğitim verdi.Şırnak İl...

ŞIRNAK (AA) - Şırnak İl Orman ve Su İşleri Müdürlüğü  "Biyoçeşitlilik ve Doğa Sevgisi Eğitimi" Projesi kapsamında öğrencilere eğitim verdi.

Şırnak İl Orman ve Su İşleri Müdürlüğü eğitim sorumlusu Nihal Şahin Kuga, Silopi'deki ortaokul öğrencilerine biyoçeşitlilik ve doğa sevgisi eğitiminin önemini anlattı.

Kuga, Türkiye 'nin doğal yapısı, fiziki ve coğrafi konumu sebebiyle zengin biyolojik çeşitliliğe sahip olduğunu söyledi.

Sahip olunan doğal güzellikler ile biyolojik zenginliğin korunmasında çocukların bilinçlendirilmesi ve eğitiminin önemine değinen Kuga şunları kaydetti:

"Şırnak İl Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü genelindeki ortaokul öğrencilerine yönelik olarak doğa ve biyolojik çeşitliliğin korunması için eğitim kampanyası başlattık. 2014-2015 eğitim sezonu sonuna kadar ilimiz genelindeki tüm ilçelerde belirlenen ortaokullara eğitim verilmesi planlanmaktadır. Silopi'de belirlenen yaklaşık olarak 500 öğrenciye eğitim çalışması düzenlenmesi planlanmaktadır."


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  ŞIRNAK

  ,

  Zengin

  ,

  doğa

  ,

  orman

  ,

  eğitim

  ,

  2015

  ,

  ortaokul