Silopi'de "Girişimcilik ve İş Kurma" kursu

Silopi'de "Girişimcilik ve İş Kurma" kursu
Silopi'de "Girişimcilik ve İş Kurma" kursu
ŞIRNAK (AA) - Silopi Halk Eğitim Merkezi ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) bünyesinde...

ŞIRNAK (AA) - Silopi Halk Eğitim Merkezi ile Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) bünyesinde verilen "Girişimcilik ve İş Kurma" kursu öğrencileri sertifikalarını törenle aldı.

Öğretmen evinde düzenlenen programa Silopi Kaymakamı Ali Arıkan, Silopi Milli Eğitim Müdürü Bülent Dayanan, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Murat Bilen, AK  Parti Silopi İlçe Başkanı Fatih Bilen ile vatandaşlar katıldı.

Kursta verilen eğitimi başarıyla tamamlayan 23 kadın sertifikalarını almaya hak kazandı. Kursiyerlere sertifikalarını Kaymakam Arıkan ve Milli Eğitim Müdürü Dayanan verdi.

 

Konu ile ilgili açıklama yapan Bilen, kursiyerlerin artık iş hayatında zorlanmayacaklarını ve istedikleri şekilde iş yeri kurabileceklerini söyledi.

Kursiyerlerden Sema Yavuz ise sertifika aldığı için mutlu olduğunu belirterek, en kısa zaman da bir işyeri kurmayı planladığını ifade etti.