Silopi'de kaybolan "Tanış ve Deniz" anıldı

Silopi'de kaybolan "Tanış ve Deniz" anıldı
Silopi'de kaybolan "Tanış ve Deniz" anıldı
ŞIRNAK (AA) - Silopi ilçesinde 14 yıl önce kaybolan Serdar Tanış ve Ebubekir Deniz için anma töreni düzenlendi.HDP İlçe Başkanlığı önünde yapılan...

ŞIRNAK (AA) - Silopi ilçesinde 14 yıl önce kaybolan Serdar Tanış ve Ebubekir Deniz için anma töreni düzenlendi.

HDP İlçe Başkanlığı önünde yapılan anma programına Silopi Belediye  Başkanı Emine Esmer, Şırnak Baro Başkanı Nuşirevam Elçi, kayıpların aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Şırnak Baro Başkanı Elçi, burada yaptığı konuşmada, TBMM Meclis Araştırma Komisyonuna göre 17 bin 545 faili meçhul dosyası bulunduğunu söyledi.

Kayıpların faillerinin er yada geç ortaya çıkacağını belirten Elçi, "Ancak faillerin erken çıkması bizim en büyük temennimizdir. Çünkü geç kalan adalet, adalet değildir.  Bugün 14 yıldır kaybolan ve kendilerinden haber alınamayan Ebubekir Deniz ve Serdar Tanış'ın yıl dönümü" dedi.

Ebubekir Deniz'in kızı Ceylan Deniz ise, babasından 25 Ocak 2001 tarihinden itibaren haber alamadıklarını ve her sabah umutla beklediklerini anlattı. Deniz konuşması sırasında gözyaşlarını tutamadı.

Serdar Tanış'ın babası Şuayıp Tanış ise, Kürtçe yaptığı konuşmada, "Çocuklarım nerededir bilmiyorum. Kemiklerine dahi ulaşamadık. Adalet istiyoruz" diye konuştu.

Konuşmaların ardından kalabalık dağıldı.


  ETİKETLER:

  TBMM

  ,

  ŞIRNAK

  ,

  haber

  ,

  hdp

  ,

  Kürtçe

  ,

  Belediye

  ,

  Sabah

  ,

  Bugün

  ,

  ilçe

  ,

  adalet