Silopi'de, "Necati Güler Kültürlü Sporcu Kütüphanesi" açıldı

Silopi'de, "Necati Güler Kültürlü Sporcu Kütüphanesi" açıldı
Silopi'de, "Necati Güler Kültürlü Sporcu Kütüphanesi" açıldı
- Şırnak'ın Silopi ilçesinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde açılan kütüphaneye Galatasaray Liv Hospital oyuncusu Sinan Güler'in yanı sıra 20 ilden destek sunuldu

ŞIRNAK (AA) - Silopi Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde, "Necati Güler Kültürlü Sporcu Kütüphanesi" törenle açıldı.

Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğünde sportif eğitim uzmanı olarak görev yapan Enver Yılmaz'ın, sporcu çocukların faydalanabilecekleri bir kütüphane kurulması için sosyal medya üzerinden başlattığı kampanyaya ilk ve en büyük desteği  Galatasaray Liv Hospital ve Milli Takım oyuncusu Sinan Güler verdi.

Kütüphaneye raf, sandalye ve masa temin ederek katkı sunan Güler'in yanı sıra Trabzon, Edirne, Diyarbakır, Osmaniye ve İstanbul'un da aralarında bulunduğu 20 ilden 3 bin 400 kitap bağışlandı.

Açılışta rahatsızlığı nedeniyle bulunamayan Necati Güler'in yerine Güler Legacy Basketbol Kampı Antrenörü Mahmut Şimşek katıldı.

Kütüphanenin açılışını yapan Şırnak Vali Yardımcısı Ali Arıkan, ilçeye hayırlı olmasını diledi.

İl Gençlik Hizmetleri Müdürü Selahattin Yürenç, kütüphanede Kürtçe eserlere de yer verildiğine işaret ederek,  Çanakkale ile Mem-u Zin kitabının aynı rafta yer almasının anlamlı olduğunu belirtti.

Sportif eğitim uzmanı Yılmaz ise kütüphaneye Türkiye 'nin 20 ilinden 3 bin 400 kitap bağışlandığını, kitap desteğinin sürdüğünü söyledi.

Yılmaz, açılışa basketbol tarihine damga vuran Güler ailesini temsilen Şimşek'in katıldığını ifade ederek, kendilerine ülke sporuna ve Silopi'ye yaptıkları katkılardan dolayı teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Necati Güler ve Sinan Güler adına teşekkür belgeleri Şimşek'e verildi.