Silopi'de öğrenciler kısa film çekti

Silopi'de öğrenciler kısa film çekti
Silopi'de öğrenciler kısa film çekti
ŞIRNAK (AA) - Silopi'de üniversite öğrencileri "Kamu Spotu" projesi kapsamında kısa film çekti.Silopi Meslek Yüksek Okulu (MYO)...

ŞIRNAK (AA) - Silopi'de üniversite öğrencileri " Kamu Spotu" projesi kapsamında kısa film çekti.

Silopi Meslek Yüksek Okulu (MYO) öğrencileri engellilerin hayatını anlatan "Onların Dünyası" adlı, kısa film çekimleri için kamera arkasına geçti.

Filmin yönetmenliğini üstlenen Mesut Bilişik, engellilerin duygularının kısa da olsa film de anlatmak istediklerini söyledi.

Bilişik, üniversite öğrencilerinin kendisine sunduğu düşüncelerinden sonra bana böyle bir düşünceleri olduğunu söylediler. Bizde beraberce engellilerin yaşamını ve zorluklarını ele alarak film çektik," dedi.

 

MYO öğrencisi Hasan Tay ise insanların engellilere olan saygısızlıklarını ve kendilerini onların yerine koymamalarını ele alan bir film çektiklerini vurgulayarak, "Herkesin engelli olmaya aday olduğunu hissettirmeye çalıştık. İnşallah insanlar da bunun farkına varır" dedi.

 "Onların Dünyası" adlı kısa film  internet ortamında ve duyarlılık kazanılması için vatandaşlara da dağıtılacak.

Filmde, yürüme engelli bir Hude Günel'in okulda ve günlük yaşantısında yaşadığı zorluklar ile otomobiliyle yanından geçerken kendisine hakaret eden Ahiret Bilgeç'in trafik kazası sonucunda kollarından ve bacaklarından engelli olmasına ilişkin  yaşam anlatılıyor.