Silopi'de özel liselere ilgi

Silopi'de özel liselere ilgi
Silopi'de özel liselere ilgi
ŞIRNAK (AA) - Silopi ilçesinde dershanelerin özel okullara dönüştürülmesi ile birlikte bu okullara ilgi arttığı bildirildi.Dershanelerin kapatılarak...

ŞIRNAK (AA) - Silopi ilçesinde dershanelerin özel okullara dönüştürülmesi ile birlikte bu okullara ilgi arttığı bildirildi.

Dershanelerin kapatılarak özel okullara dönüştürülmesinin ardından Silopi'de öğrencilerin tercihi bu yöne doğru kaydı.

Özel okullarda öğretmenler ile daha iyi kaynaştıklarını belirten Ahmet Çevik isimli öğrenci , sorunlarını birinci ağızdan çözebildiklerini söyledi. 

Seda Yavuz da, Şırnak'ta özel okulların yararlı olacağına inandığını belirterek, "Böyle bir bölgeye özel okul açılması inanılmaz bir yarar sağlayacaktır" dedi.

İlçede faaliyet gösteren özlel okulun müdürü Ali Aytış ise, 55802 sayılı kanuna göre dershanelerin özel okula dönüşme evresinde 1 Nisan'da aldıkları onayla özel liseye dönüştüklerini ve kayıt almaya başladıklarını söyledi.

Dershane öğrencileri ile birlikte kurumlarında 800'e yakın öğrenci bulunduğunu ifade eden Aytış, özel okula dönüştükten sonra kayıtlarında artış yaşandığını belirtti.

Özel liseler hakkında vatandaşları bilgilendirdiklerini kaydeden Aytış, şunları kaydetti:

"Özel okullar bizim için ciddi bir fırsattır. Çünkü üniversiteye gitmenin artık ciddi bir eğitimden geçtiğini biliyoruz. Bunun içinde batı taraflarında olan özel okullar artık yavaş yavaş doğu taraflarına geliyor. Halkımız için insanımız için güzel bir hazinedir diyebilirim. İyi bir faydalanma sürecini başlatmış oluyoruz. Biz dershane olarak dönüştüğümüz için içerik olarak dershane tekniklerimizi kullanacağız."