Silopi'de şoförlerden eylem

Silopi'de şoförlerden eylem
Silopi'de şoförlerden eylem
ŞIRNAK (AA) - Silopi ilçesinde akaryakıt taşımacılığı yapan bir grup şoför, Irak'tan akaryakıt sevkıyatının durduğunu gerekçe göstererek eylem...

ŞIRNAK (AA) - Silopi ilçesinde akaryakıt taşımacılığı yapan bir grup şoför, Irak'tan akaryakıt sevkıyatının durduğunu gerekçe göstererek eylem yaptı.

Habur Sınır Kapısı yakınlarındaki Powertrans önünde bir araya gelen firma sahipleri ve şoförler, davul zurna eşliğinde halay çekerek, akaryakıt sevkıyatının durmasını protesto etti.

Grup adına açıklama yapan Mehduh Batur, yaklaşık bir buçuk aydan bu yana ırak'tan ham petrol nakliyesinin durması nedeniyle burada toplandıklarını belirterek, "Sorunlarımızı dinleyecek herhangi bir merci bulamıyoruz. Bize biran önce bilgi verilmesini rica ediyoruz. Bugün yarın şeklinde 2 aydır bizi oyalıyorlar. Kimseden bir ses çıkmıyor" dedi.

5 bin tanker demek 5 bin şoför demektir. En 200 -300 şirket demektir. Sigortaları, maaşları, vergi ödemeleri, bir sürü sorundur. Arabalar şuanda yerinde yatıyor. Türlü türlü sorunlar yaşıyoruz. İş durma noktasına geldi. Yaklaşık 2 sene önce bu işe başladık. O zaman bölgede 100 tanker yoktu. Hem Irak hükümeti hem de Enerji Bakanlığının yapmış olduğu 50 yıllık anlaşma açıklamasına güvenerek araç aldık."

Jandarmanın güvenlik önlemi aldığı alanda açıklamanın ardından şoförler dağıldı.